خواص و ویژگی ها


ایزوگام بهدیس برخلاف قیر و گونی دچار پوسیدگی و شكستگی نمی گردد و در برابر فشارهای فیزیكی ساختمان مقاوم بوده و به علت سبكی وزن از تحمل اضافه بار بر ساختمان جلوگیری می نماید.

ایزوگام بهدیس دارای بیمه نامه مسئولیت مدنی کیفیت بوده و به مدت 7 سال تحت پوشش بیمه ایران قرار دارد و در صورت نگهداری مناسب دارای عمر مفید بیش از 20 سال می باشد. ایزوگام بهدیس نیاز به برف روبی ندارد و در برابر اشعهUV خورشید و اسیدها مقاوم می باشد . ایزوگام بهدیس به دلیل مقاومت بسیار زیاد و عمر طولانی و سبکی وزن به تنهایی و به عنوان یک عایق رطوبتی کامل و بی رقیب برای مصارف متعددی از قبیل: ایزولاسیون سقف مسطح و شیب دار , تونل و پل , استخرها , مخازن آب , حمام و سرویس های بهداشتی , پی ساختمانها , لوله های تاسیسات آب و گاز , کانال های آب رسانی و محافضت مخازن زیرزمینی.

تفاوت ایزوگــام های نوع پلیمری BPP با ایزوگــام های نوع BOF (دمیده)


1- قیر استفاده شده در ایزوگام بهدیس از نوع 70/60 و تهیه شده در پالایشگاههای تحت نظارت شرکت نفت می باشد در صورتیکه قیر استفاده شده در ایزوگام های دمیده از تقطیر مازوت (نفت کوره) در مخزن های کارگاهی بدست می آید که خواص چسبندگی و نفوذ ناپذیری قیر پالایشگاهی را دارا نمی باشد.
2- ایزوگام بهدیس از ترکیب قیر با مواد پلیمری (پلاستیکی) تشکیل شده است که خواص نفوذناپذیری و انعطاف پذیری ایزوگام را افزایش می دهد در حالی که در ایزوگام های دمیده از مواد پلیمری استفاده نمی شود.
3- ایزوگام های دمیده در هنگام نصب دود می کنند و بوی نامطبوع می دهند.

This post is also available in: English